poniedziałek, 20 września 2010

Ponad 9000 Punktów Życia
Tak, jest już druga część podwójnego dzieła Erredupizera, na które czekaliście całe wakacje - Ponad 9000 Punktów Życia. Tym razem wszystkie kawałki powstały w chorym umyśle Krzycha, choć część jest mniej lub bardziej inspirowana różnymi postaciami i wydarzeniami ostatnich miesięcy. Podziękowania dla naszej wielkiej fanki Ze'ro za projekt okładki ^^ Teksty oczywiście w dziale "teksty".

Tracklista:
1. Sgnl>9000 (0:35) - krótkie wprowadzenie do albumu, co prawda zerżnięte od Isis, ale za to oni nie mieli Vegety. Spodoba się Aaronowi Turnerowi i Nappie.
2. Babian: Epilog (4:45) - tak jak na 'Ü' zaczynamy od melancholii. Mimo bardziej agresywnej muzyki, piosenka ta opowiada o ogromnej dziurze pozostałej w naszych życiach po zakończeniu lekcji matematyki z p. Babiańskim. Kończy też długą serie naszych piosenek o tej barwnej postaci. Spodoba się wszystkim tak jak my pełnym tęsknoty.
3. Banzai! (4:44) - znany już wcześniej singiel promujący płytę, tym razem w lepszej jakości. Wesoły kawałek opowiadający o równie wesołych upodobaniach Japończyków. Po raz pierwszy w historii zespołu pojawia się też damski chórek w składzie Aru&Ze'ro, czyniący tę piosenkę jeszcze bardziej epicką. Wielki hicior, spodoba się każdemu fanowi chorych fetyszy i epickości.
4. Prawo Jazdy (Nie Zdasz) (4:22) - pół Erredupizera ma już za sobą cały kurs i egzamin (zdany oczywiście), tak więc nie można było nie opisać tego traumatycznego przeżycia. Tekst może działać jako demotywator dla tych, którzy jeszcze nie zdali. Za to muzyka - prawie jak Slayer! Spodoba się każdemu kto poznał, czym jest nauka jazdy.
5. Nie Dziel Przez Ze'ro (3:26) - krótki, aż treściwy kawałek, którego całe przesłanie zawarte jest w tytule. Włącznie z głupim żartem słownym. Spodoba się wszystkim dzielącym przez zero.
6. Coral 2: Wielka Dolewa (4:55) - po ponad dwóch latach legendarny hit Erredupizera doczekał się kontynuacji! Trzeba było postaci na miarę bohatera pierwszej części, aby do tego doszło. Muzycznie jest o wiele bardziej przystępna od pierwowzoru, dlatego to kolejny murowany hit tej płyty. Spodoba się wszystkim, którzy prosili o tą piosenkę, a także wszystkim fanom pierwszej części (czyt. mnie).
7. Żul Zielona Marynara (5:04) - brudno brzmiąca piosenka inspirowana kultowym, niskobudżetowym filmem Abelarda Gizy "Wożonko", a konkretnie legendarną kreacją tytułowego bohatera piosenki granego przez największy aktorski talent Trójmiata, p. Drewę. Spodoba się wszystkim fanom filmu na fejsie.
8. Poemat o Facebooku (5:27) - a propos fejsa. Erredupizer nie mógł nie opisać tej rewolucji światowego życia towarzyskiego. Wesoły kawałek opisuje dzieje postaci uzależnionej od tej niezwykłej strony, opętanej żądzą zdobywania kolejnych leveli w Farmvillu. Spodoba się wszystkim siedzącym na Facebooku, czyli w ogóle wszystkim, bo jeśli ktoś nie ma fejsa to znaczy że nie istnieje i jest botem.
9. Vademecum Rzeźnika (1:39) - bardzo luźny cover hiciora Stachurskiego. Kurwa. Spodoba się wszystkim tego wybitnego twórcy.
10. Ponad 9000 Punktów Życia (11:29) - tytułowy kawałek, nawiązujący oczywiście do największych progresywnych tradycji Erredupizera, zawierający zmiany tempa i poziomu hardkorowości. Początek zapożyczony od Led Zeppelin, ale nie szkodzi. Ten wybitny utwór kończy legendarną Trylogię o Życiu, opisując jak nerd znany z jej pierwszej części szuka sobie życia. Wszelkie podobieństwo do prawdziwych zdarzeń jest częściowo zamierzone. Spodoba się wszystkim lubiącym długie piosenki Erredupizera. Wierzę, że tacy istnieją.
11. Absolutnie Rewelacyjny Utwór (3:32) - coś weselszego do odetchnienia po poprzedniej piosence. Początkowo nagrany jako instrumental, potem napchaliśmy tam wszystkie możliwe memy z jutuba. Spodoba się wszystkim którzy urywają upierdolonego hardkora na osiemnastkę.
12. Pruszcz Gdański - Strefa Mroku (8:19) - niesamowite zakończenie płyty, bardzo mocno inspirowane twórczością Neurosis. Kawałek obiecany już w styczniu, pewnego zimnego wieczora, właśnie na ulicach Pruszcza. Tekst opisuje ten przerażający wymiar ciemności zapomniany przez ludzi. Tylko dla największych twardzieli, szczególnie ze względu na dość... trudne do wytrzymania brzmienie. Spodoba się... eeee...

Brak komentarzy: