piątek, 17 września 2010

Ü

Po najdłuższych wakacjach, obfitujących w koncerty, single, Erredupizer powraca! Nowa płyta! Za mało? Dwie nowe płyty. Tym razem podzieliliśmy się tak, że Ad tworzy jeden album, a Krzych drugi. Różnice usłyszycie już niedługo. Póki co, pierwszy krążek, prosto z laptopa Ada. Krótki tytuł Ü i minimalistyczna okładka ukrywają bardzo różnorodną i jakże potężną dawkę spaczenia.
Tracklista:
  1. Bez Autonomika (5:52) - Pierwszy, sentymentalny kawałek tej płyty. Wspominamy to i tych, których już pewnie nie spotkamy, a szkoda. Murowany hit w zaprzyjaźnionej szkole.
  2. Turasy (7:54) - Jak na wielkich płytach, drugi track musi być potężny, toteż ten metalowy utwór znajduje się właśnie na tym miejscu. Mocna opowieść o walecznych Turasach.
  3. Deutsche Abitur (4:54) - Najstarszy kawałek na albumie, napisany jeszcze w maju. Opisuje przeżycia ucznia, który chciał być fajny i zdecydował się na maturę z pięknego i poetyckiego języka naszych zachodnich sąsiadów.
  4. Sezon Ogórkowy (5:56) - Kiedy Erredupizer nie gra, w tym kraju nie dzieje się nic. Totalnie nic. I właśnie o tym jest ta piosenka.
  5. Patologica (4:53) - W tym miejscu albumu powinny znajdować się łagodne kawałki, które przygotują uszy słuchacza do ostatecznego uderzenia. Ten kawałek to miły mix kilku gatunków. Jeśli Ci się nie podoba, to wpierdol.
  6. Poranny Hiphop (2:25) - Piosenki powinny być o prawdziwych emocjach. Na przykład takich, jakie ludzie czują o szóstej rano słyszą hiphop. Odpowiedzią człowieka o dobrym guście muzycznym jest prawdziwy Rock & Roll prosto z lat 50. Elvis wiecznie żywy..
  7. Piekło spóźnionego (6:02) - Niektórzy mają wakacje, a inni muszą się spieszyć. Ci drudzy nienawidzą tych pierwszych. Nienawidzą wszystkich. NIENAWIDZĄ!
  8. Legenda Magazynu Mięsa (8:06) - Zgroza! Skandal! Wszystkie telewizje straszą, że w Warszawie sprzedają nieświeże kebaby. Jedyne wiarygodne źródło wiadomości o tym, co tak naprawdę kryje się w czeluściach Dworca Centralnego to ta piosenka.
  9. Zniszcz bezbożnego (5:33) - Historia tej piosenki świadczy o mocy Erredupizera. Dzień po nagraniu piosenki o Bitwie pod Krzyżem, Krzyż zabierają. Ale dzięki tej potężnej piosence, sprawe będą pamiętać wielkie rzesze wiernych. Dla tego kto rozpozna riff, okładka z autografami Erredupizera.
  10. Wypaczanka (6:20) - Po dwóch potężnych kawałkach spaczone zakończenie. Jeden z ulubionych kawałków Krzycha (rachciachciach) na płycie Ada, który w swojej wspaniałości pozwolił zagrać Krzychowi solo perkusyjne.
A kolejne 12 kawałków leży w czarnym worku w Piwnicy Krzycha i czeka na ujrzenia światła dziennego.

Brak komentarzy: